Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha f77718e005004f928d7dc339f4f78717
Enter text seen above:


Hays Middle School first-quarter honor roll

Gold Honor Roll -- 3.7

Eighth grade

Alayna Arnhold, Ethan Asuncion, Peyton Augustine, Jeanie Balzer, Raina Basso, Shane Berens, Kinley Boys, Brianna Brin, Emily Brinley, Kara Brooks, Katie Brungardt, Alyssa Bryant, Quinn Buffington, Tanner Callis, Keegan Chapman, Madison Crees, Samuel Crowley, Jordyn Dake, Bryce Davidson, Alexander Davis, Jake Dechant, Marissa Dinkel, Joslyn Dinkel, Lakin Ditter, Sierra Eichman, Alex Feyerherm, Katelyn Fross, Veranika Fuller, Madison Funk, MaKenzie Giess, Ana Goodlett, Karen Guzman, Marla Guzman, Freddy Haines, Alanna Hansen, Thomas Harman, Heath Haverfield, Zachary Hopp, Madisyn Keller, Talyn Kleweno, Tiana Lawson, John Lowry, Rachelle Lumpkins, Payton Markley, Sage Markley, Kohlton Meyers, Courtney Molleker, Laura Montgomery, Hannah Norris, Sage Nuss, Adam O'Connor, Mkilar Otte, Rhian Patterson, Lane Pfannenstiel, Cassandra Quinby, Marie Reveles, Eric Rorstrom, Haley Rupke, Brett Sabath, Caitlyn Scheck, Ethen Schmidt, Cole Schmitt, Ethan Shippy, Justyn Staab, Conner Staab, Xander Swayne, Rachel Taylor, Hannah Thomasson, Conrad Vajnar, Maraia Werth, Mason Wilcox, Tyrone Wynn, Isaac Zimmerman, Taden Zimmerman.

Seventh grade

Eric Adams, Jeffrey Arnold, Joshua Arthur, Keaton Augustine, Abigail Balman, Kori Beckman, Marissa Befort, Ryanne Berwert, Savannah Bieker, Hunter Brown, Abigail Brungardt, Jimmy Brungardt, Trinity Callis, Jadin Casto, Brendan Chapman, Logan Clark, Nicholas Davidson, Drew Desbien, Hannah Donaldson, Alliana Drees, Tanner Eiland, Noah Glendening, Lacey Gregory, Tara Hertel, Henry Jiang, Elijah Joy, Madison Karlin, London Keller, Abby Kennemer, Madison Key, Mikayla Koerner, Lucy Lin, Mallory Linn, Chaylee Lix, William Martin, Kenneth Mathias, Drew Morley, Kourtney Muench, Cole Murphy, Tayzian Otte, Alyssa Owens, Dhir Patel, Chloe Prescott, Travian Price, Emily Ricke, Sara Rohleder, Dawson Rooney, Joshua Rupe, Kayla Satomi, Kaitlyn Schaben, Dylan Schmidtberger, Dustin Schneidler, Lisa Schoenberger, Mark Schuckman, Riley Spears, Macey Steckel, Elise Suarez, Gabriela Taliaferro, Cameron Thomas, Ethan Tschanz, Kyler Voss, Zachary Wagner, Ivy Walker, Skylar Weilert, Katie Weisenborn, Anna Wellbrock, Emily Woydziak, Sarah Wyse, Allen Zollinger.

Sixth grade

Adyson Albers, Rebecca Anderson, Gabriela Arthur, Kaleigh Ashbaugh, Tressidy Barenberg, Cy Bender, Myranda Berner, David Bohorquez, Isabelle Braun, Logan Brin, Kaitlyn Brown, Emma Brungardt, Elila Butler, Kyle Casper, Cody Conger, Landon Crispin, Jaycee Dale, Sydney Davis, Loganne Ditter, Maci Fisher, Madyson Flax, Brianna Forinash, Jack Fort, Matthew Fross, Johnny Fuller Jr., Emily George, Alexandria Hagerman, Hannah Harman, Lucas Hecker, Mattie Hutchison, Palmer Hutchison, Abbigail Jones, Cameron Karlin, Hazen Keener, Dezerae Kinderknecht, Symon Knox, Kallie Leiker, Lucas Mader, Emma Malleck, Keaton Markley, Zoe Martin, Andrew Mathers, Benton McGrath, Emily McGuire, Hannah McGuire, Kinsey Meyer, Braiden Meyers, Joshua Norris, Brittani Park, Brooke Pflaum, Brittany Pflaum, Rebekah Porter, Kayli Potter, Seth Redfield, Kierra Richmeier, Jacie Robinson, J. Elliott Rule, Taylor Schiffelbein, Keaton Schlaefli, Savannah Schneider, Kelby Schoendaller, Colton Schoendaller, Shyann Schumacher, McKane Scott, William Sennett III, Noemy Soto, Cade Swayne, Connor Teget, Peyton Thorell, Bryce Thornton, Katie Vaughn, Chase Voth, Joey Wei, Spencer Wittkorn, Dalton Wright.

Black Honor Roll -- 3.5

Eighth grade

Jace Armstrong, Zaira Azpilcueta, Tressa Becker, Mikhail Brown, Chantz Brungardt, Angeline Bryant, Morgan Budig, Grant Coffman, Braden Dinkel, Caitlyn Fisher, Dylan Flegler, Cooper Flores, Ashlen Lemon, Kaely McKinney, Gabrielle McLoughlin, Kristen Nease, C.J. Norris, Kassandra Oborny, Breanna Park, Hannah Pfannenstiel, Mason Potter, Paola Tinoco, Kambri Tomanek, Hannah Unrein, Savannah Unsworth, Savannah Weilert, Mason Wellbrock, Alyssa Werth.

Seventh grade

Briana Adams, Erin Adams, Ashton Balthazor, Seth Beauchamp, Dante Blackmon, Alex Bogart, Ryan Cech, Anna Depperschmidt, Cassandra Dillinger, Faith Ewert, Blade Goering, Mckenzi Hoover, Peyton Kieffer, Adam Klausmeyer, Rachael Kroll, Alicia Language, Zachary Miller, Sophia Moore, Korbyn Olson, Hunter Olson, Kelsi Page, Esperanza Palmer, Paige Porter, Carlo Pulido, Kaitlyn Richmeier, Haley Spears, Jayden Stramel, Graci Tomlinson, Jennifer Vallejo, Noah Vaughn, Mason Weber, Braxton Wells, Ryan Will.

Sixth grade

Eli Booth, Brett Bowles, Kira Denny, Brett Droegemeier, Jackson Elkins, Lexi Gottschalk, Logan Harris, Mollie Hoar, Brandon Hoffman, Camryn Holloway, Dante Jett, Wesley Koehn, Draven Kressly, Angel Lang, Madison Lisman, Charles Mathias, Madeline Mewhinney, Kreighton Meyers, Alex Miller, Alexa Moreno, Spencer Munk, Macy Nowlin, Connor Olson, Riley Peters, Lindsey Pfannenstiel, Blade Quinby, Justus Schwarz, Payton Selby, Marla Smith, Jaysa Wichers, Zachary Wyse.

White Honor Roll -- 3.0

Eighth grade

Jacob Alexander, Ragan Arnold, Shawn Ballinger, Isys Bearley, Adreanne Brown, Rheanna Brown, Sierra Brown, Joshua Bryant, Leeah Buchholz, Mitchell Campbell, Nicholas Cox, Caden Cunningham, Morgan Custine, Austin Dale, Jett Dillon, Brayden Dorzweiler, Nicholas Dreiling, Brandi Ecker, Adam Emerson, Vanessa Flores, Ryan Fort, Austin Gray, Guadalupe Gutierrez, Kevin Guzman, Jacob Hecker, Daisy Herrera, Tanner Hunsicker, Leah Huxman, Tristan Jay, Ethan Jensen, Cameron Jensen, Brent Koenigsman, Collyn Kreutzer, Aidan Lawson, John Legleiter, Sally Lushbough, Justin McCullick, Alyssa McMiller, Nicholas Meis, Rachel Mewhinney, Karlie Murphy, Jacqueline Paredes, Joshua Plante-Rhyne, Lanie Schmidt, Megan Scott, Hayden Sillmon, Taylor Simms, Jayline Sotres, Sydney Sulzman, Anniston Weber, Karic Weese, Karolynn Wolfe, Brandi Zimmerman.

Seventh grade

Cheyanne Adkins, Rylea Barrett, Branson Billinger, Ashley Boland, Isaiah Bowen, Bryce Braun, Kelli Buxton, Bailey Campbell, Dagoberto Cano, Jarett Degenhardt, Gage Delcamp, Samuel Dorzweiler, Amy Ehrlich, Jonathan Eichelberger, Brittany Espinosa, Nicholas Fisher, Tadin Flinn, Kara Gabel, Payton Garrison, Austin Gassman, Alex Gonzales, Amiyah Gonzalez, Garrett Gregg, David Gross, Dawson Harman, Micheal Hernandez, Tana Herreman, Liam Holmes, Caden Huff, Haley Jellison, Britteny Johnson, Payton Klaus, Konner Kramer, Elizabeth Lee, Graedon Mayfield, Austin Miller, Landon Neil, Jacob Nelson, Ethan Nunnery, Estrella Olivas, Christian Oxenford, Jennifer Paredes, Logan Plante-Rhyne, Emily Quinn, Taya Randle, Kade Rittenhouse, Carlos Sanchez, Madison Schmidt, Michael Schmidt, Shianne Smith, Ashlyn Sonntag, Makenzie Staab, Charles Urban, Jonathan VanCampen, Trey VanPelt, James Voorhees, Jace Walters, Bradley Ward, Jesse Weilert, Tracee Weilert, Peyton Werth, Jewyl Wiesner, Zachary Williams, Gabreille Witte.

Sixth grade

Alora Arnold, Chase Brous, Devin Casto, Jordyn Eskue, Trevor Funk, Iris Garibay, Hayden Giebler, Jordan Hern, Hope Herrman, Caleb Hester, Jordanne Hoover, Elise Housman, Noah Huxman, Mason Ibarra, Jazmin Juhan, Isaac Madron, Quinn Martens, Jonah Mills-Kulmala, Trevor Moore, Carlos Mora, Dyan Mortimore, Chance Murphy, Jocelynn Ornelas, Seth Rankin, Jacob Reed, Pedro Ruiz, Garret Rymer, Andrew Sabath, Wyatt Scheve, Isaiah Schindler, Logan Schulte, Aaryn Smith, Bret Vancil, Dalton Werth, Tanner Windholz.