Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 410809d5fea44121944722f0003d9380
Enter text seen above:


Hays Middle School fourth-quarter honor roll

Gold Honor Roll -- 3.7

Eighth grade

Ethan Asuncion, Peyton Augustine, Zaira Azpilcueta, Jeanie Balzer, Raina Basso, Isys Bearley, Shane Berens, Brianna Brin, Emily Brinley, Kara Brooks, Alyssa Bryant, Angeline Bryant, Morgan Budig, Tanner Callis, Keegan Chapman, Madison Crees, Samuel Crowley, Jordyn Dake, Bryce Davidson, Alexander Davis, Jake Dechant, Joslyn Dinkel, Marissa Dinkel, Sierra Eichman, Adam Emerson, Alex Feyerherm, Katelyn Fross, Veranika Fuller, Ana Goodlett, Marla Guzman, Freddy Haines, Alanna Hansen, Heath Haverfield, Jacob Hecker, Zachary Hopp, Madisyn Keller, Tiana Lawson, John Lowry, Rachelle Lumpkins, Payton Markley, Sage Markley, Justin McCullick, Nicholas Meis, Kohlton Meyers, Laura Montgomery, Hannah Norris, Sage Nuss, Breanna Park, Rhian Patterson, Lane Pfannenstiel, Cassandra Quinby, Marie Reveles, Eric Rorstrom, Haley Rupke, Caitlyn Scheck, Ethen Schmidt, Ethan Shippy, Justyn Staab, Rachel Taylor, Hannah Thomasson, Kambri Tomanek, Hannah Unrein, Conrad Vajnar, Tyrone Wynn, Isaac Zimmerman, Taden Zimmerman.

Seventh grade

Jeffrey Arnold, Keaton Augustine, Abigail Balman, Ashton Balthazor, Marissa Befort, Ryanne Berwert, Savannah Bieker, Hunter Brown, Abigail Brungardt, Jimmy Brungardt, Trinity Callis, Bailey Campbell, Brendan Chapman, Nicholas Davidson, Drew Desbien, Cassandra Dillinger, Hannah Donaldson, Alliana Drees, Blade Goering, Lacey Gregory, Tara Hertel, Henry Jiang, Madison Karlin, London Keller, Abby Kennemer, Mikayla Koerner, Rachael Kroll, Lucy Lin, Mallory Linn, William Martin, Kenneth Mathias, Sophia Moore, Drew Morley, Cole Murphy, Korbyn Olson, Tayzian Otte, Dhir Patel, Paige Porter, Chloe Prescott, Carlo Pulido, Sara Rohleder, Dawson Rooney, Joshua Rupe, Kayla Satomi, Kaitlyn Schaben, Dylan Schmidtberger, Lisa Schoenberger, Mark Schuckman, Riley Spears, Macey Steckel, Jayden Stramel, Elise Suarez, Gabriela Taliaferro, Cameron Thomas, Ethan Tschanz, Kyler Voss, Zachary Wagner, Ivy Walker, Skylar Weilert, Tracee Weilert, Katie Weisenborn, Anna Wellbrock, Ryan Will, Emily Woydziak, Sarah Wyse, Allen Zollinger.

Sixth grade

Adyson Albers, Rebecca Anderson, Gabriela Arthur, Kaleigh Ashbaugh, Tressidy Barenberg, David Bohorquez, Isabelle Braun, Kaitlyn Brown, Emma Brungardt, Elila Butler, Kyle Casper, Cody Conger, Landon Crispin, Jaycee Dale, Loganne Ditter, Madyson Flax, Brianna Forinash, Jack Fort, Matthew Fross, Johnny Fuller Jr., Emily George, Hayden Giebler, Alexandria Hagerman, Hannah Harman, Lucas Hecker, Mollie Hoar, Mattie Hutchison, Palmer Hutchison, Cameron Karlin, Hazen Keener, Dezerae Kinderknecht, Angel Lang, Kallie Leiker, Emma Malleck, Keaton Markley, Zoe Martin, Andrew Mathers, Benton McGrath, Emily McGuire, Hannah McGuire, Kinsey Meyer, Braiden Meyers, Trevor Moore, Joshua Norris, Brittani Park, Brittany Pflaum, Brooke Pflaum, Rebekah Porter, Kayli Potter, Seth Redfield, Jacie Robinson, J. Elliott Rule, Taylor Schiffelbein, Keaton Schlaefli, Savannah Schneider, Colton Schoendaller, Kelby Schoendaller, William Sennett III, Cade Swayne, Connor Teget, Peyton Thorell, Katie Vaughn, Chase Voth, Joey Wei, Dalton Werth, Spencer Wittkorn.

Black Honor Roll -- 3.5

Eighth grade

Jacob Alexander, Jace Armstrong, Alayna Arnhold, Tressa Becker, Kinley Boys, Chantz Brungardt, Katie Brungardt, Quinn Buffington, Grant Coffman, Lakin Ditter, Caitlyn Fisher, Dylan Flegler, Cooper Flores, Ryan Fort, Madison Funk, MaKenzie Giess, Karen Guzman, Talyn Kleweno, Ashlen Lemon, Sally Lushbough, Kaely McKinney, Gabrielle McLoughlin, Alyssa McMiller, Courtney Molleker, Kristen Nease, Kassandra Oborny, Adam O'Connor, Hannah Pfannenstiel, Joshua Plante-Rhyne, Brett Sabath, Cole Schmitt, Taylor Simms, Sydney Sulzman, Xander Swayne, , Paola Tinoco, Savannah Unsworth, Alyssa Werth, Maraia Werth.

Seventh grade

Joshua Arthur, Seth Beauchamp, Kori Beckman, Alex Bogart, Isaiah Bowen, Kelli Buxton, Dagoberto Cano, Logan Clark, Gage Delcamp, Anna Depperschmidt, Tanner Eiland, Brittany Espinosa, Noah Glendening, Amiyah Gonzalez, Elijah Joy, Madison Key, Peyton Kieffer, Chaylee Lix, Kamree Markley, Kourtney Muench, Alyssa Owens, Kelsi Page, Esperanza Palmer, Jennifer Paredes, Emily Ricke, Dustin Schneider, Haley Spears, Makenzie Staab, Jennifer Vallejo, Jesse Weilert.

Sixth grade

Myranda Berner, Eli Booth, Brett Bowles, Logan Brin, Sydney Davis, Kira Denny, Jackson Elkins, Maci Fisher, Lexi Gottschalk, Brandon Hoffman, Noah Huxman, Madison Lisman, Lucas Mader, Kreighton Meyers, Alex Miller, Alexa Moreno, Connor Olson, Jocelynn Ornelas, Isabelle Pfeifer, Blade Quinby, Kierra Richmeier, Shyann Schumacher, Justus Schwarz, McKane Scott, Payton Selby, Seth Shorb, Marla Smith, Bryce Thornton, Jaysa Wichers, Dalton Wright, Zachary Wyse.

White Honor Roll -- 3.0

Eighth grade

Trevor Berry, Adreanne Brown, Mikhail Brown, Rheanna Brown, Joshua Bryant, Leeah Buchholz, Mitchell Campbell, Nicholas Cox, Caden Cunningham, Braden Dinkel, Brayden Dorzweiler, Brayden Dreher, Brandi Ecker, Austin Gray, Guadalupe Gutierrez, Kevin Guzman, Thomas Harman, Daisy Herrera, Tanner Hunsicker, Leah Huxman, Tristan Jay, Cameron Jensen, Brent Koenigsman, John Legleiter, Karlie Murphy, C.J. Norris, Mkilar Otte, Jacqueline Paredes, Mason Potter, Tyler Schmidt, Megan Scott, Hayden Sillmon, Megan Smith, Jayline Sotres, Conner Staab, Alexander Tinkel, Anniston Weber, Karic Weese, Mason Wellbrock, Brandi Zimmerman.

Seventh grade

Erin Adams, Cheyanne Adkins, Rylea Barrett, Branson Billinger, Dante Blackmon, Ashley Boland, Bryce Braun, Jadin Casto, Ryan Cech, Amy Ehrlich, Faith Ewert, Nicholas Fisher, Garrett Gregg, Micheal Hernandez, Tana Herreman, Adam Klausmeyer, Konner Kramer, Erik Kreutzer, Alicia Language, Elizabeth Lee, Graedon Mayfield, Collin McMillin, Zachary Miller, Cristian Mora, Edgar Nieblas, Ethan Nunnery, Hunter Olson, Travian Price, Emily Quinn, Taya Randle, Kaitlyn Richmeier, Kade Rittenhouse, Lucas Rupke, Madison Schmidt, Shianne Smith, Ashlyn Sonntag, Trey VanPelt, Mason Weber, Braxton Wells, Zachary Williams, Gabreille Witte.

Sixth grade

Caitlin Allen, Devin Casto, Brett Droegemeier, Jordyn Eskue, Trevor Funk, Iris Garibay, Corey Hale, Logan Harris, Tanner Haselhorst, Jordan Hern, Caleb Hester, Camryn Holloway, Jordanne Hoover, Mason Ibarra, Dante Jett, Abbigail Jones, Jazmin Juhan, Wesley Koehn, Draven Kressly, Kenzie Linenberger, Isaac Madron, Quinn Martens, Zoe Martin, Charles Mathias, Alycia McVay, Madeline Mewhinney, Lacy Miller, Jonah Mills-Kulmala, Carlos Mora, Chance Murphy, Macy Nowlin, Lindsey Pfannenstiel, Mia Phillips, Seth Rankin, Neil Raynesford, Jacob Reed, Treyton Riggs, Maribel Rodriguez, Pedro Ruiz, Andrew Sabath, Wyatt Scheve, Isaiah Schindler, Aaryn Smith, Adam Stahl, Julie Vallejo, Bret Vancil, James Von Lintel, Tanner Windholz, Matthew Younker.