Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha ddef928a5f5d42349a768c63107166b1
Enter text seen above:


KBCA rankings, Feb. 4

Prep rankings

Feb. 4

Boys

Class 6A

1. Olathe East

2. Lawrence High

3. Blue Valley NW

4. Shawnee Mission South

5. Wichta East

6. Blue Valley North

7. Shawnee Mission NW

8. Olathe North

9. Wichita Southeast

10. Shawnee Mission East

Class 5A

1. Hays High

2. Lansing

3. Topeka-Highland Park

4. Goddard-Eisenhower

5. Wichita Heights

6. Maize South

7. Salina Central

8. Tecumseh-Shawnee Hts.

9. Shawnee-Mill Valley

10. Wichita/Kapaun-Mt. Carmel

Class 4A-I

1. Baldwin

2. McPherson

3. Basehor-Linwood

4. Kansas City-Piper

5. Ottawa

6. Coffeyville-Field Kinley

7. Altamont-Labette Co.

8. Paola

9. Augusta

10. Independence

Class 4A-II

1. Scott City

2. Andale

3. Concordia

4. Eudora

5. Wichita-Trinity

6. Holton

7. Burlington

8. Hoyt-Royal Valley

9. Larned

10. Iola

Class 3A

1. Hesston

2. Eureka

3. Sabetha

4. Beloit

5. Holcomb

6. Council Grove

7. Seneca-Nemaha Valley

8. Humboldt

9. St. George-Rock Creek

10. Minneapolis

Class 2A

1. St. John

2. Oswego

3. Central Plains

4. Plainville

5. Valley Falls

6. Hillsboro

7. Howard-West Elk

8. Pittsburg-Colgan

9. Meade

10. Moundridge

Class 1A-I

1. Melvern-MDCV

2. Hanover

3. Hoxie

4. Blue Rapids-Valley Hts.

5. Stockton

6. Centralia

7. Fairfield

8. Udall

9. Macksville

10. Spearville

Class 1A-II

1. Beloit-St. John's/Tipton

2. Kiowa-So. Barber

3. Sharon Sprgs-Wallace Co.

4. Fowler

5. Axtell

6. Baileyville-B&B

7. Sylvan Unified/Lucas

8. Ashland

9. Otis-Bison

10. Attica

Girls

Class 6A

1. Wichita South

2. Olathe South

3. Blue Valley North

4. Manhattan

5. Maize

6. Topeka-Washburn Rural

7. Shawnee Mission NW

8. Garden City

9. Topeka High

10. Lawrence Free State

Class 5A

1. Salina Central

2. Leavenworth

3. St. Thomas Aquinas

4. Kapaun Mt. Carmel

5. Great Bend

6. Newton

7. Andover

8. Topeka-Seaman

9. Goddard-Eisenhower

10. Bishop Carroll

Class 4A-I

1. Wamego

2. Over. Park-Bishop Miege

3. Fort Scott

4. Paola

5. Toepka-Hayden

6. Andover Central

7. McPherson

8. Coffeyville-Field Kinley

9. Independence

10. Bonner Springs

Class 4A-II

1. Burlington

2. Carbondale-Santa Fe Trail

3. Hugoton

4. Frontenac

5. Clearwater

6. Pratt

7. Concordia

8. Columbus

9. Colby

10. Holton

Class 3A

1. Hesston

2. Riley County

3. Cimarron

4. Cherryvale

5. Holcomb

6. Douglass

7. Cheney

8. Council Grove

9. Caney Valley

10. Marysville

Class 2A

1. Jefferson Co. North

2. Sterling

3. Claflin-Central Plains

4. Ellinwood

5. Washington Co.

6. Hillsboro

7. Moundridge

8. Olpe

9. Sedan

10. Remington

Class 1A-I

1. Hoxie

2. Blue Rapids-Valley Hts.

3. Melvern-MDCV

4. Kensington-Thunder Ridge

5. Osborne

6. Lost Springs-Centre

7. Spearville

8. Linn

9. Caldwell

10. Scandia-Pike Valley

Class 1A-II

1. Baileyville-B&B

2. Dighton

3. Triplains/Brewster

4. Rexford-Gol. Plains

5. Norwich

6. Bucklin

7. Ingalls

8. Moscow

9. Cunningham

10. Kiowa-So. Barber