Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha c21dd5c0841f42b4be8fd0596bf3f9ec
Enter text seen above:


High school basketball rankings, Feb. 11

High school rankings

KBCA

Feb. 11

Boys

Class 6A

1. Blue Valley Northwest

2. Shawnee Mission East

3. Wichita North

4. Lawrence

5. Derby

6. Garden City

7. Olathe East

8. Olathe South

9. Wichita East

10. Washburn Rural

Class 5A

1. Shawnee Mission South

2. Lansing

3. Emporia

4. Kapaun Mt. Carmel

5. Goddard-Eisenhower

6. Blue Valley Southwest

7. Mill Valley 8

8. Andover Central

9. K.C. Washington

10. Andover

Class 4A

1. Ottawa

2. Highland Park

3. McPherson

4. Andale

5. Hesston

6. Rock Creek

7. Coffeyville

8. Wamego

9. Abilene

10. K.C. Piper

Class 3A

1. Scott CIty

2. Seneca-Nemaha Valley

3. Beloit

4. Atchison County

5. Humboldt

6. Phillipsburg

7. Silver Lake

8. Marion

9. Independent

10. Holcomb

Class 2A

1. Meade

2. Republic Co.

3. Lyndon

4. Bennington

5. MDCV-Melvern

6. Inman

7. Central Burden

8. Solomon

9. Moundridge

10. Little River

Class 1A Division I

1. St. John

2. South Haven

3. Olpe

4. Waverly

5. Centralia

6. Valley Heights

7. Udall

8. Hoxie

9. Hanover

10. Stockton

Class 1A Division II

1. Fowler

2. White City

3. Central Christian

4. St. John's-Tipton

5. Baileyville-B&B

6. Sharon Springs-Wallace County

7. Chetopa

8. Dighton

9. Colony Crest

10. Axtell

Girls

Class 6A

1. Olathe South

2. Maize

3. Wichita South

4. Blue Valley North

5. Olathe Northwest

6. Shawnee Mission Northwest

7 Garden City

8. Wichita Heights

9. Free State

10. Washburn Rural

Class 5A

1. St. Thomas Aquinas

2. Mill Valley

3. Newton

4. Bishop Miege

5. Salina South

6. Topeka-Seaman

7. Kapaun Mt. Carmel

8. Blue Valley Southwest

9. Andover Central

10. Andver

Class 4A

1. Holton

2. Wamego

3. McPherson

4. Topeka Hayden

5. Hesston

6. Clay Center

7. Frontenac

8. Girard

9. Bonner Springs

10. Andale

Class 3A

1. Burlington

2. Cimarron

3. Garden Plain

4. Hillsboro

5. Haven

6. Riley County

7. Holcomb

8. Atchison County

9. Caney Valley

10. Silver Lake

Class 2A

1. Washinton County

2. Smith Center

3. Jefferson County North

4. Ellis

5. Central Plains

6. Moundrige

7. Oakley

8. Berean Academy

9. Ell-Saline

10. Sterling

Class 1A Division I

1. Olpe

2. Hoxie

3. St. John

4. Waverly

5. Valley Heights

6. Dexter/Cedar Valey

7. Osborne

8. Bucklin

9. Thunder Ridge

10. Fairfield

Class 1A Divsion II

1. Ingalls

2. Norwich

3. WIlson

4. Baileyville-B&B

5. Golden Plains

6. Argonia

7. Ashland

8. Weskan

9. Frankfort

10. Hope