Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha c3f20108d901414293fad734c6e97948
Enter text seen above:


High school basketball rankings, Feb. 25

KBCA rankings

Feb. 25

(Final)

Boys

Class 6A

1. Blue Valley Northwest

2. Shawnee Mission East

3. Wichita North

4. Derby

5. Garden City

6. Olathe South

7. Lawrence

8. Wichita East

9. Washburn Rural

10. Olathe East

Class 5A

1. Shawnee Mission South

2. Lansing

3. Emporia

4. Kapaun Mt. Carmel

5. Goddard Eisenhower

6. Mill Valley

7. Blue Valley Southwest

8. Andover Central

9. K.C. Washington

10. Andover

Class 4A

1. Ottawa

2. Highland Park

3. McPherson

4. Andale

5. Hesston

6. Rock Creek

7. Coffeyville

8. Abilene

9. Wamego

10. K.C. Piper

Class 3A

1. Scott City

2. Seneca-Nemaha Valley

3. Atchison County

4. Humboldt

5. Beloit

6. SIlver Lake

7. Phillipsburg

8. Cheney

9. Hoisington

10. Holcomb

Class 2A

1. Meade

2. Republic Co.

3. Lyndon

4. Bennington

5. MDCV-Melvern

6. Inman

7. Central Burden

8. Solomon

9. Moundridge

10. Little River

Class 1A Division I

1. St. John

2. South Haven

3. Olpe

4. Waverly

5. Centralia

6. Valley Heights

7. Udall

8. Hoxie

9. Hanover

10. Stockton

Class 1A Division II

1. Fowler

2. Central Christian

3. White City

4. St. John's-Tipton

5. Baileyville-B&B

6. Sharon Springs-Wallace County

7. Dighton

8. Colony Crest

9. Axtell

10. Cheylin

Girls

Class 6A

1. Wichita South

2. Olathe South

3. Olathe Northwest

4. Maize

5. Blue Valley North

6. Garden City

7. Washburn Rural

8. Shawnee Mission Northwest

9. Free State

10. Wichita Heights

Class 5A

1. St. Thomas Aquinas

2. Mill Valley

3. Bishop Miege

4. Kapaun Mt. Carmel

5. Newton

6. Topeka-Seaman

7. Salina Central

8. Salina South

9. Andover

10. Andover Central

Class 4A

1. Holton

2. Wamego

3. McPherson

4. Hesston

5. Clay Center

6. Bonner Springs

7. Andale

8. Topeka-Hayden

9. Fort Scott

10. Paola

Class 3A

1. Burlington

2. Cimarron

3. Garden Plain

4. Hillsboro

5. Haven

6. Holcomb

7. Atchison County

8. Riley County

9. Caney Valley

10. Silver Lake

Class 2A

1. Jefferson Co. North

2. Washington Co.

3. Smith Center

4. Ellis

5. Central Plains

6. Moundridge

8. Sterling

9. Republic Co.

10. Pleasanton

Class 1A Division I

1. Olpe

2. Hoxie

3. St. John

4. Waverly

5. Valley Heights

6. Dexter/Cedar Vale

7. Bucklin

8. Thunder Ridge

9. Osborne

10. Fairfield

Class 1A Division II

1. Ingalls

2. Norwich

3. Wilson

4. Bailevyville-B&B

5. Golden Plains

6. Argonia

7. Hope

8. Weskan

9. Frankfort

10. Ashland