Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 6e6d9137a9904bf780fa1e0c09d002da
Enter text seen above:


KBCA rankings, Nov. 21

High school rankings

KBCA

Girls

Class 6A

1. Wichita Heights

2. Olathe Northwest

3. Maize

4. Olathe South

5. Washburn Rural

6. Free State

7. Wichita East

8. Blue Valley

9. Wichita South

10. Manhattan

Class 5A

1. Kapaun Mt. Carmel

2. Salina Central

3. St. Thomas Aquinas

4. Mill Valley

5. Blue Valley

6. Newton

7. Andover

8. Andover Central

9. Bishop Carroll

10. Bishop Miege

Class 4A

1. McPherson

2. Wamego

3. Holton

4. Hesston

5. Colby

6. Girard

7. Buhler

8. Pratt

9. Chanute

10. Frontenac

Class 3A

1. Hillsboro

2. Burlington

3. Garden Plain

4. Holcomb

5. Haven

6. Silver Lake

7. Riley County

8.  Effingham

9. Caney Valley

10. Cimarron

Class 2A

1. Jeff North

2. Washington County

3. Moundridge

4. Sterling

5. Ell-Saline

6. Republic County

7. Berean Academy

8. Madison

9. Lincoln

10. Chase County

Class 1A, Division I

1. Olpe

2. Hoxie

3. Waverly

4. Cedar Vale-Dexter

5. Pike Valley

6. Centralia

7. Bucklin

8. St. John

9. Victoria

10. Centre

Class 1A, Division II

1. Wilson

2. Argonia

3. Wetmore

4. Baileyville

5. Wallace County

6. Hutch Central Christian

7. Norwich

8. Golden Plains

9. Weskan

10. Hope

Boys

Class 6A

1. Blue Valley NW

2. Olathe East

3. Blue Valley North

4. Wichita North

5. Olathe South

6. SM East

7. Derby

8. Blue Valley West

9. Topeka High

10. Wichita East

Class 5A

1. Kapaun Mt. Carmel

2. Emporia

3. SM  South

4. Lansing

5. Leavenworth

6. Bishop Carroll

7. Goddard Eisenhower

8. St. Thomas Aquinas

9. KC Washington

10. KC Harmon

Class 4A

1. Ottawa

2. Highland Park

3. Abilene

4. Coffeyville

5. KC Sumner

6. Wichita Collegiate

7. Basehor Linwood

8. Holton

9. Topeka Hayden

10. McPherson

Class 3A

1. Scott City

2. Beloit

3. Nemaha Valley

4. Hillsboro

5. Central Heights

6. Conway Springs

7. Hosington

8. Sacred Heart-Salina

9. Pitt-St. Mary's Colgan

10. Rock Creek

Class 2A

1. Sterling

2. Meade

3. Lyndon

4. Ness City

5. Berean Academy

6. Jeff  North

7. Republic County

8. Moundridge

9. Oxford

10. Bennington

Class 1A, Division I

1. South Haven

2. Udall

3. St. John

4. Centralia

5. Pretty Prairie

6. Hanover

7. Olpe

8. Waverly

9. LaCrosse

10. Hoxie

Class 1A, Division II

1. Fowler

2. Frankfort

3. Wallace County

4. Baileyville

5. Otis-Bison

6. South Barber

7. Greeley County

8. Hope

9. Dighton

10. Crest