Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 61da272509a648c59fd08bd30a9e063c
Enter text seen above:


KBCA basketball rankings, Nov. 26

Prep rankings

KBCA

Nov. 26

Boys

Class 6A

1. Blue Valley Northwest

2. Shawnee Mission South

3. Olathe East

4. Blue Valley West

5. Lawrence Free State

6. Lawrence

7. Wichita East

8. Blue Valley North

9. Topeka

10. Washburn Rural

Class 5A

1. Topeka-Highland Park

2. Lansing

3. Goodard-Eisenhower

4. Kapaun Mt. Carmel

5. Mill Valley

6. Hays High

7. Andover

8. Shawnee Heights

9. Overland Park-Blue Valley SW

10. Wichita Heights

Class 4A Division I

1. K.C.-Piper

2. K.C.-Sumner

3. Basehor-Linwood

4. McPherson

5. Shawnee Mission-Miege

6. Andover Central

7. Topeka-Hayden

8. El Dorado

9. Coffeyville

10. Winfield

Class 4A Division II

1. Scott CIty

2. Andale

3. Concordia

4. Eudora

5. Wichita Trinity

6. Holton

7. Clearwater

8. Anderson County

9. Burlington

10. Jefferson County West

Class 3A

1. Wichita Collegiate

2. Hesston

3. Silver Lake

4. Humboldt

5. Nemaha Valley

6. Salina-Sacred Heart

7. Beloit

8. Cheney

9. Lyons

10. Southeast of Saline

Class 2A

1. St. John

2. Pittsburg/St. Mary's-Colgan

3. Meade

4. Olpe

5. Oswego

6. West Elk

7. Moundridge

8. Berean Academy

9. Republic County

10. Hillsboro

Class 1A Division I

1. Centralia

2. Marais Des Cygnes Valley

3. Stockton

4. Hoxie

5. Valley Heights

6. Hanover

7. Victoria

8. Macksville

9. Osborne

10. Thunder Ridge

Class 1A Division II

1. Axtell

2. Wallace County

3. St. John's-Tipton

4. Baileyville-B&B

5. Fowler

6. Dighton

7. Ashland

8. Central Christian

9. South Barber

10. Sylvan-Lucas

Girls

Class 6A

1. Wichita South

2. Maize

3. Olathe South

4. Blue Valley North

5. Shawnee Mission Northwest

6. Garden CIty

7. Manhattan

8. Olathe Northwest

9. Washburn Rural

10. Lawrence Free State

Class 5A

1. St. Thomas Aquinas

2. Wichita Heights

3. Kapaun Mt. Carmel

4. Salina Central

5. Leavenworth

6. Andover

7. Salina South

8. MIll Valley

9. Maize South

10. Topeka-Seaman

Class 4A Division I

1. Wamego

2. Fort Scott

3. Paola

4. McPherson

5. Andover Central

6. Bishop Miege

7. Topeka-Hayden

8. DeSoto

9. Coffeyville

10. Louisburg

Class 4A Division II

1. Santa Fe Trail

2. Burlington

3. Pratt

4. Holton

5. Trinity

6. Andale

7. Colby

8. Frontenac

9. Hugoton

10. Clearwater

Class 3A

1. Hesston

2. Riley County

3. Sabetha

4. Cimarron

5. Caney Valley

6. Silver Lake

7. Garden Plain

8. Holcomb

9. Haven

10. Marysville

Class 2A

1. Hillsboro

2. Smith Center

3. Jefferson County North

4. Sterling

5. Olpe

6. Moundridge

7. Meade

8. Washington County

9. Republic County

10. Central Plains

Class 1A Division I

1. Hoxie

2. Spearville

3. Caldwell

4. Valley Heights

5. Linn

6. Victoria

7. Centre

8. St. Paul

9. Pike Valley

10. Centralia

Class 1A Division II

1. Ingalls

2. Golden Plains

3. Baileyville-B&B

4. Norwich

5. Argonia

6. Wilson

7. Dighton

8. Fowler

9. South Barber

10. Natoma