Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 539409d9dc0a43a884c004f779dc9818
Enter text seen above:


KBCA prep rankings, Week 2

Boys
Class 6A
1. Blue Valley NW
2. Shawnee Mission South
3. Olathe East
4. Washburn Rural
5. Lawrence Free State
6. Lawrence
7. Wichita East
8. Blue Valley North
9. Topeka High
10. Blue Valley West

Class 5A
1. Topeka Highland Park
2. Lansing
3. Goddard-Eisenhower
4. Hays High
5. Wichita Heights
6. Kapaun Mt. Carmel
7. Maize South
8. Salina South
9. Andover
10. Bishop Carroll

Class 4A Division I
1. K.C.-Piper
2. K.C.-Sumner
3. Basehor-Linwood
4. McPherson
5. Bishop Miege
6. Andover Central
7. El Dorado
8. Coffeyville
9. Winfield
10. Abilene

Class 4A Division II
1. Scott City
2. Andale
3. Wichita Trinity
4. Holton
5. Clearwater
6. Anderson County
7. Burlington
8. Jefferson West
9. Concordia
10. Eudora

Class 3A
1. Wichita Collegiate
2. Hesston
3. Silver Lake
4. Nemeha Valley
5. Salina-Sacred Heart
6. Cheney
7. Beloit
8. Lyons
9. Southeast of Saline
10. Haven

Class 2A
1. St. John
2. St. Mary's-Colgan
3. Meade
4. Olpe
5. Oswego
6. West Elk
7. Moundridge
8. Berean Academy
9. Republic County
10. Hillsboro

Class 1A Division I
1. Marais Des Cygnes
2. Valley Heights
3. Centralia
4. Stockton
5. Victoria
6. Macksville
7. Thunder Ridge
8. Hanover
9. Hoxie
10. Osborne

Class 1A Division II
1. Axtell
2. Wallace County
3. St. John's-Tipton
4. Baileyville-B&B
5. Fowler
6. Dighton
7. Ashland
8. Central Christian
9. South Barber
10. Sylvan-Lucas

Girls
Class 6A
1. Wichita South
2. Maize
3. Olathe South
4. Blue Valley North
5. Shawnee Mission Northwest
6. Manhattan
7. Washburn Rural
8. Blue Valley
9. Wichita Northwest
10. Topeka High

Class 5A
1. St. Thomas Aquinas
2. Kapaun Mt. Carmel
3. Salina Central
4. Leavenworth
5. Andover
6. Bishop Carroll
7. Wichita Heights
8. Topeka Seaman
9. Maize South
10. Great Bend

Class 4A Division I
1. Wamego
2. Fort Scott
3. Paola
4. Andover Central
5. Bishop Miege
6. Topeka-Hayden
7. De Soto
8. McPherson
9. Coffeyville
10. Louisburg

Class 4A Division II
1. Santa Fe Trail
2. Burlington
3. Pratt
4. Colby
5. Frontenac
6. Andale
7. Holton
8. Hugoton
9. Clearwater
10. Trinity Academy

Class 3A
1. Hesston
2. Riley County
3. Sabetha
4. Cimarron
5. Caney Valley
6. Silver Lake
7. Garden Plain
8. Holcomb
9. Haven
10. Marysville

Class 2A
1. Hillsboro
2. Smith Center
3. Jefferson County North
4. Sterling
5. Olpe
6. Moundridge
7. Meade
8. Washington County
9. Central Plains
10. Republic County

Class 1A Division I
1. Hoxie
2. Spearville
3. Valley Heights
4. Linn
5. Caldwell
6. Victoria
7. Centre
8. St. Paul
9. Pike Valley
10. Centralia

Class 1A Division II
1. Ingalls
2. Golden Plains
3. Baileyville-B&B
4. Norwich
5. Argonia
6. Wilson
7. Dighton
8. Fowler
9. South Barber
10. Natoma