Hays High School first-semester honor roll

All A Honor Roll

Seniors

Jennafer Ball, Shea Briggs, William Brown, Shelby Dinkel, Kylee Filley, Kellen Griffin, Zoey Gubitoso, Emma Henry, Taylor Herman, Connor Hess, Courtney Hess, Anna Hickert, Courtney Kaba, Diane Lee, Mikayla Linn, Hailey Mandeville, Caitlyn Miller, Madeline Peters, Christopher Rooney, Preston Ryan, Leisha Sadler, Katelyn Schumacher, Marshall Sharp, Anna Shippy, Arin Straub, Ryan Unruh, Amber Wooldridge, Brianna Wooldridge, Corinne Ziegler.

Juniors

Alysia Arnhold, Sana Cheema, Brittney Dannels, Luke Fross, Madison Kaus, Kelly Koenigsman, Breanne Kruse, Colton Leiker, Rachel Luedders, Chase Lynd, Shelby Matlock, Lacey Pfannenstiel, Tanner Pfeifer, Cody Scheck, Jessica Stoecklein, Olivia Wiesner, Megan Zeman, Wendy Zimmerman.

Sophomores

Jacob Balzer, Shelbie Berens, Tristan Callis, Ashley Cossaart, Conrad Hoffman, Tessa Johnson, Adam Klaus, Meredith Martin, Benjamin Rajewski, Nathan Romme, Sarah Rooney, Rylie Rowland, Brooke Russell, Rebecca Stegman, Max Stieben, Sydney Vahling, Ethan Waddell, Britney Werth, Jordan Wilson, Alex Winter, Brandon Wise.

Freshmen

Kinsey Ackerman, Chelsey Augustine, Brooks Barber, Kylie Brown, Taylor DeBoer, Holly Donaldson, Elizabeth Emerson, Kacie Engel, Brooke Forinash, Elley Kaus, Morgan Klaus, Brenden Koenigsman, Bethany Kuhn, Benjamin Morley, Madelyn Norris, Caleb Pfeifer, Gage Phillips, Trenton Potter, Kirsten Prindle, Scott Ring, Allison Rome, Jared Thom, Nikki Vuong, Raeleann Weigel, Sylina Zhang.

Honor Roll

Seniors

Ashly Arthur, Joshua Ashbaugh, Madison Bainter, Landon Basgall, Megan Bird, Daniel Bittel, Derek Bixenman, Emily Braun, Delphine Brisson Burns, Joshua Brungardt, Isabel Burciaga, Faith Burdine, Jessica Carreira, Millie Copper, Rachel Cox, Colby Custer, Kiara Dillon, Alexes Dinkel, Sergio Dolpher, Delia Donovan-Powers, Derek Drees, Clay Drylie, Laura Engel, Ryan Engel, Derek Erbert, Ethan Fort, Janae Gagnon, Kendahl Garrett, Nicholas Glassman, Hunter Gonzales, William Goodrow, Spencer Greathouse, Kaitlin Gulley, Kirsten Haas, Ross Hoffman, Jacob Houghton, Hayden Hutchison, Eryn Johannes, Joshua Johnson, Aubree Karlin, Lauren Keller, Brady Kenton, Austin Knoll, Zachary Legleiter, Darian Leiker, Sarah Malott, Alexa Martin, Spencer McCue, Taylor Meitler, Kyler Meyers, Brittany Molnar, Lindsey Morrissey, Dustin Mulkey, Sydney Niernberger, Cameron O'Connor, Sydney Ostrom, Derek Peckham, Arin Pfannenstiel, Danielle Pfannenstiel, Joseph Pfeifer, Chance Pitcock, Lindsee Plante-Rhyne, Breanna Raub, Alyssa Reed, Bayron Rivera, Blake Ruder, Chandler Rule, Jennifer Sanders, Jenna Schmidt, Hayden Schnuerle, Chelsie Schoendaller, Jacob Sedbrook, Brian Shoemaker, Maleigha Siglinger-Albers, Ashley Smith, Joshua Smith, Lane Smith, Elizabeth Smith Moore, Devin Steinert, Lindsey Stickel, Charles Stieben, Courtney Storer, Kirsten Sulzman, Hannah Talkington, Laura Truman, Victoria Unrein, Steven Vancil, Ivan Villegas, Alec Webb, Jenavieve Weiser, Asher White, Molly Willhoft, Emma Williams, Olivia Zody.

Juniors

Taylor Adams, Justin Adcock, Joshua Adcock, Kord Albers, Berenis Anaya, Victoria Aten, Vincent Bailey, Julie Balzer, Molly Barnett, Kaden Beilman, Christine Beougher, Audrey Bieker, Brady Bieker, Caitlin Billinger, Clarence Bollig, Jacob Booth, Robert Borthwick, Jensen Boys, Alexa Brull, Jessie Carmichael, Lane Clark, Paige Coffman, Alysia Cook, Blake Cooper, Ashley Curry, Kelsee DeBoer, Daisy Deckman, Faith Desbien, Kaylee DeWitt, Megan Dinkel, Dylan Dinkel, Alexsandra Ditter, Layne Downing, Nicole Feyerherm, Abby Garrett, Karter Gonzales, Alexander Green, Tia Grover, Caleb Hecker, Shawn Herrman, Brett Hertel, Justin Hertel, Taylor Hodny, Bridget Holloway, Audrey Jones, Amy Jordan, Reagan Kaiser, Courtney Keener, Adam Kober, Russ Kohl, Rachel Kreutzer, Aaron Kreutzer, Haili Leiker, Mackenzie Lewis, Dustin McNeill, Maxine Moore, Rachel Muirhead, Landon Munsch, Sara Nansel, Nicholas Overbey, Raeanna Peacock, Kirk Pfannenstiel, Macey Pfeifer, Jill Pokorny, Benjamin Prindle, Keian Prochaska, Lucia Ramirez, David Rankin, Shelby Richmeier, Justice Roberds, Samantha Rohleder, Kenny Rounkles, Kevin Rounkles, Abbey Rupke, Carly Schmidt, Clayton Schneider, Sara Schoenthaler, Shelby Schumacher, Payton Staab, Dacota Starbuck, Alexa Steinkuhler, Sheldon Sulzman, Taylor Thomas, Aaron Voss, Aislinn Walters, Christopher Weigel, Preston Weigel, Haley Wells, Morgan Werth, Jared Willhoft, Jordan Windholz, Casey Wise, Jonathan Witthuhn, Colyn Zimmerman.

Sophomores

Cassandra Aragon, Max Befort, Jake Bieker, Shayla Cochran, Alexander Crowley, Conner Custer, Ethan Deterding, Lukas Dickinson, Kaelan Dietze, Amanda Dinkel, Casey Dinkel, Craig Dreiling, Thea Ferland, Allyson Flax, Pascual Guzman, Mariah Haley, Brandon Hardwick, Peyton Harris, Hannah Hearld, Trenton Henningsen, Abigail Henry, Madelyn Herl, Alana Hindman, Kaylee Horn, Brenden Ibarra, Michael Ikpe, Elissa Jensen, Amber Klaus, Trystan Knapp, Amanda Koenigsman, Sybella Language, Bailee Leiker, Kyler Leiker, Jenna Luebbers, Morgan Mathews, Emily McPherson, Rebecca Meagher, Lily Meska, Graydon Olson, Ashlyn Parrish, Emily Peckham, Breiton Pfannenstiel, Garrett Pfannenstiel, Kali Pitcock, Lexie Reinhardt, Logan Renz, Alexis Schaben, Mattison Schlaefli, Kaylie Schoendaller, McKenzie Shields, Abigail Shubert, Summer Smith, Adelyne Stramel, Lexi Summers, Adam Terry, Jacob Thorell, Brady Werth, Madison White, Stephen Windholz, Nikolas Wolf.

Freshmen

Alyson Claiborn, Dylan Davis, Lincoln Ector, Mariela Estrada, Gage Fischer, Courtney Green, Isaiah Nunnery, Brandy Pfeifer, Emily Prine, Madison Prough, Benjamin Sadler, Albany Schaffer, Cole Schumacher, Tessa Stickel, Michaela Von Lintel, Jordan Voss, Hannah Baxter, Kaylee Brin, Kacie Brous, Courtney Ellis, Jacob Gaughan, Fernando Guzman, Kayla Hitchcock, Bradyn Meredith, Payton Ruder, Jacey Schaffer, Isaiah Blackmon, Adam Brungardt, Brianna Galliardt, Brianna Koenigsman, Connor Rule, Taylor Vredenburg, Lieacha Cook, Keith Dryden, Jared Haynes, Cole Jacobsen, Aaron Jeffus, Clay Martin, Brianna Mathias, Demetria McCoy, Rachel Nansel, Denton Rathke, Audra Schmeidler, Kaid Stolz, Chantz Taliaferro, Jordan Betts, Morgan Boeger, Preston Browning, Brandon Davidson, Haley George, Tanner Moore, Rachel Pendergast, Rachel Stritt, Marcus Altman, Elizabeth Arthur, Bryce Baumgarn, Taylor Groen-Younger, Ross Hattan, Hunter Perryman, Trey Blackmon, Nicole Dinkel, Shaila Naegele, Cammi Tetlow, Riley Zimmerman, Savanna Carrasco, Talisha Carrasco, Braydon Delzeit, Alexis Gonzalez, Sydney Klaus, Garrett Williams, Kaylee Dreher, Lacey Elkins, Briana Aldrich, Kacey Bryant, McKayla Schonthaler, Rhiannon Silva, Flaubert Toulaboe, Drew Biskie, Daniel Gutierrez, Laken Jacobs, Adrian Ramirez, Grace Walker, Lucus West, Drew Young.