KBCA All-Star Teams

Boys

Name School Ht.

Devon Newberry Attica 6’2

Cooper Leach Doniphan West 6’4

Michael Ryan Central Plains 6’

Zane Richter Jackson Heights 6’3

Duncan Fort Osage City 6’ 5

Easton Montgomery SE of Saline 6’ 4

Cooper Holmes Concordia 6’ 4

Carson Becker Rock Creek 6’ 5

Drew Pyle McPherson 6’ 3

Darraja Parnell Andover Central 6’ 3

Peyton Ricks Maize South 6’ 2

Logan Koch Mill Valley

Jerrick Harding Wichita SE 6’ 1

Justin Roberts Lawrence 5’ 9

Jared Toogood Sacred Heart 6’ 6

Isaiah Nunnery Hays 6’ 1

Michael Weathers SM North 6’ 3

Marcus Weathers SM North 6’ 5

Davon Gill Wichita Heights 6’ 6

Mason McDow Paola 6’ 7

Cameron Christian Collegiate 6’ 4

Jared Vitztum TMP 6’ 7

Josiah Talbert Olathe East 6’ 9

Malik Keith Highland Park 6’

Girls

Name School Ht.

Page Hiebert Goessel 5’11

Courtney Heinen Axtell 5’8

Reagan Phelan Central Plains 5’6

Jo Roepke Valley Heights 5’11

Kylah Comley Sterling 5’4

Alexis McAfee Sabetha 5’8

Grace Mitchell Wellington 6’2

Jessica Wayne KC Piper 5’9

Payton Roberts-Parker Newton 6’1

Taylor Birch Emporia 5’5

Ericka Mattingly Wichita South 5’9

Brenni Rose Shawn. Miss. NW 6’0

Taylor Rolfs Central Plains 5’11

Jordyn Tuck St. Paul 5’10

Rachel Heiman Silver Lake 5’10

Kristen Burger Thunder Ridge 5’10

Cami Richardson Hesston 5’10

Kaisha Batman Ingalls 5’8

Blaize Burgess Shawnee Heights 5’5

Rilynne Like Blue Valley SW 5’6

Michaela Delargarza Blue Valley North 5’8

Kendrian Elliott Wichita South 6’2

Kacey Kennett Olathe South 6’0

Madison Mittie Manhattan 5’10

*Games to be played at 6 & 8 p.m. June 25 at Kansas Wesleyan’s Mabee Arena

KBCA All-State Teams

Boys

Class 4A Division I

First Team

Dillon Blain Wamego 6’1 Jr.

Mason McDow Paola 6’7 Sr.

Darraja Parnell Andover Central 6’3 Sr.

Drew Pyle McPherson 6’3 Sr.

Jeremiah Robinson Bishop Miege 6’8 Fr.

Second Team

Jeffrey Ast Andale 6’6 Sr.

Wykeen Gill Atchison 5’11 Sr.

Isaiah Nunnery Hays 6’1 Sr.

Ben Pyle McPherson 6’6 So.

Semaj Ray Bishop Miege 6’1 Jr.

Honorable Mention

Bol Bol Bishop Miege 6’11 So.

Justin Criddle Paola 6’0 Sr.

Jack Dale Basehor Linwood 6’2 Sr.

Kaleb DeLaTorre Fort Scott 6’1 Sr.

Austin Downing Eudora 5’11 Sr.

Eric Harms Abilene 6’8 Sr.

Ivan Hughes Spring Hill 6’5 Sr.

isaac McCullough Ottawa 6’4 Jr.

Jahron McPherson Basehor Linwood 6’0 Sr.

Noah Webster Buhler 6’0 Sr.

Class 4A Division I

First Team

Carson Becker Rock Creek 6’5 Sr.

Cameron Christian Wichita Collegiate 6’4 Sr.

Drew Davied Girard 6’6 Sr.

Cooper Holmes Concordia 6’4 Sr.

Parker Titus Hugoton 6’3 Sr. Second Team

Laike Damman Girard 6’1 Sr.

Zach Leininger Hugoton 6’4 Jr.

Cody McNerny Wichita Collgiate 6’2 So.

Connor VanCleave Holcomb 6’6 Jr.

Bailey Vetter Rock Creek 6’1 Sr.

Honorable Mention

Matt Abernathy Baxter Springs 6’4 Sr.

Jett Canfield Topeka Hayden 5’10 So.

Riley England Osawatomie 6’0 Sr.

Brennan Harris Chapman 6’5 Jr.

Jacob Kurz Pratt 6’0 Sr.

Chord Livingston Jefferson West 6’5 Sr.

Christian Merz Holcomb 6’0 Sr.

Owen Redding Burlington 6’3 Sr.

Nick Reinert Smoky Valley 5’11 So.

Jamal Rogers Haven 6’1 Sr.

Class 3A

First Team

Duncan Fort Osage City 6’5 Sr.

Easton Montgomery SE of Saline 6’4 Sr.

Grant North Riverton 6’5 Sr.

Isaac Ostrosky Fredonia 6’3 Sr.

Colson Reames Beloit 5’10 Sr.

Second Team

Rayce Hoepker Humboldt 5’11 Jr.

Ryder Yakel Lakin 6’2 Sr.

Calder Keehn Sabetha 6’5 Sr.

Jared Vitztum TMP-Marian 6’7 Sr.

Ryan Haskins Osage City 5’10 Sr.

Honorable Mention

Scott Duerksen Hesston 6’ Sr.

Braden Larcom Eureka 5’10 Sr.

Troy Howard NE Arma 6’ Sr.

Grant Shue Riverside 6’5 Sr.

Bo Hess Scott City 6’4 Jr.

Zach May Garden Plain 5’11 Sr.

Kyler Comley Sterling 5’11 Jr.

Chris Taylor Wichita Indep. 6’ Sr.

Hunter Budke Beloit 6’2 Jr.

Alex Becker Garden Plain 6’3 Sr.

Class 2A

First Team

Micheal Ryan Central Plains 6’0 Sr.

Zane Richter Jackson Heights 6’3 Sr.

Noah Chee Sedan 5’10 Sr.

Jared Toogood Sacred Heart 6’6 Sr.

Isaiahh Loudermilk West Elk 6’7 Sr.

Second team

Lucas Comfort Sacred Heart 6’2 Sr.

Cole Kinnamon St. John 6’0 Jr.

Mikey Wycoff Bishop Seabury 6’0 Jr.

Alex Perez Sedan 6’0 Sr.

Wyatt Oberding Jackson Heights 6’3 Jr.

Honorable mention

Nathan Stein Spearville 6’2 Sr.

Bryce Noll Jeff North 6’3 Sr.

Brady Scheidegger Olpe 6’2 Sr.

Jackson Miller South Gray 6’4 Jr.

Tristen Lewis Meade 6’8 Sr.

Jorge Callores St. John 6’0 Jr.

David Ladwig Berean Academy 6’0 Sr.

Cutter Huss Troy 6’0 Jr.

Kyle McGatlin Washington Co. 6’0 Sr.

Garrett Elder Uniontown 6’4 Jr.

Class 1A Division I

First Team

Will Bruna Hanover 6’1 Jr.

Braden Deters Centralia 5’10 Sr.

Cooper Leach Doniphan West 6’4 Sr.

Joe Dortland Victoria 5’7 Sr.

Coleton Rogge TriPla./Brewster 6’1 Sr.

Second Team

Drew Ott Lebo 6’1 Jr.

Cullen Grabast Osborne 6’1 Jr.

Trey Lohse Hanover 5’11 Sr.

Kyle Hayes Hodgeman Co. 6’4 Sr.

Cody Patterson Cygnes Valley 6’4 Sr.

Honorable Mention

Nick Lampe Pretty Prairie 6’6 Sr.

Grant Cantrell South Barber 6’0 Jr.

Zach Wiens Goessel 6’3 Sr.

Chonnor Ludolph Southern Coffey 6’2 So.

Gabriel Coachman Rural Vista 6’5 Sr.

Jacob Berkley CedarVale/Dexter 5’9 Jr.

Trathen Stanfill Satanta 6’5 Sr.

Austin Taylor Doniphan West 6’3 Sr.

Tad Holm TriPla.Brewster 6’2 Jr.

Brenton Laver Pleasanton 6’4 Sr.

Class 1A Division I

First Team

Devon Newberry Attica 6’2 Sr.

Davis Dubbert St John’s/Tipton 6’4 Jr.

Hunter Frazell Crest 5’7 Sr.

Danen Kistner Hartford 5’11 Jr.

Clayton Fowler Hartford 5’9 Jr.

Second Team

Daniel Hair Western Plains 6’2 Sr.

Regan Kats Logan 6’3 Sr.

Nate Heneha Central Christian 6’1 So.

Carter Porubsky Cheylin 6’1 Jr.

Colten Ward Caldwell 5’10 Jr.

Honorable Mention

Josh Van Laeys Logan 6’4 Jr.

Chandler Ostmeyer Wheat./Grinnell 6’2 So.

Jacob Norris Attica 6’1 Sr.

Alec McDaniel Attica 5’10 Sr.

Kole Konrade Ashland 6’2 Sr.

Cortez Rosales Deerfield 5’9 Sr.

Austin Majors Hartford 6’1 Sr.

Parker Gates St John’s/Tipton 6’1 Sr.

Tyler Lingg Dighton 6’5 Jr.

Cade Allen Wallace County 5’11 Sr.

Girls

Class 4A Division I

First Team

Grace Mitchell Wellington 6’2 Sr.

Tristan Gegg Labette County 5’7 So.

Jessica Wayne KC Piper 5’9 Sr.

Taylor Robertson McPherson 5’8 So.

Jessica Steffen Buhler 5’9 Sr.

Second Team

Morgan Lauden Paola 5’10 Sr.

Cara Donlay Abilene 5’8 Sr.

Shelbe Piggie Bishop Miege 5’7 Sr.

Lauryn Snipes Wellington 6’1 Jr.

Ashley Cook Fort Scott 5’9 Sr.

Honorable Mention

Belle Barbiery Abilene Sr.

Caitlyn Claussen Wamego 6’0 Sr.

Erica Gartner Labette County 5’4 Sr.

Hunter Bentley Bishop Miege 5’9 Jr.

Anna Bagshaw Chanute 5’10 Sr.

Mariah Grizzle Desoto 5’11 So.

Caylie Kifer Circle 5’3 Sr.

Matti Morgan Paola Jr.

Maya Morrow KC Piper 5’11 Jr.

Amanda Kakoulias Andover Central 5’10 Sr.

Class 4A Division II

First Team

Jordan Lenher Topeka Hayden 5’10 Sr.

Bailey Bangart Kingman 5’7 So.

Katy Heger Hugoton 5’7 Jr.

Ashley Ray Girard 6’4 Jr.

Macey Langvardt Chapman 5’8 Sr.

Second Team

Kyna Smith Baldwin 5’4 Sr.

Shay Kelly Parsons 5’8 Sr.

Courtney Hammel Clay Center 5’9 Sr.

Kaleigh Schrag Trinity Academy 5’4 Sr.

Katelyn Stucky Haven 5’9 Sr.

Honorable Mention

Shelbi Emling Burlington 5’5 Sr.

Preston Reid Topeka Hayden 5’9 Fr.

Kammie Davis Prarie View 5’6 Sr.

Loan’Anh Johnson Wichita Collegiate 5’8 So.

Amy Scott Hugoton 5’6 Jr.

Sydnee Crain Girad 5’8 So.

Katelyn Bohnenblust Clay Center Sr.

Jordan Eshbaugh Concordia 5’10 Jr.

Alli Klausmeyer Clearwater 5’10 Jr.

Brenly Terrell Colby Sr.

Class 3A

First Team

Kylah Comley Sterling 5’4 Sr.

Alexis McAfee Sabetha 5’8 Sr.

Rachel Heiman Silver Lake 5’10 Sr.

Erica Montgomery SE Saline 5’10 Sr.

Madison Schmelzer Garden Plain 5’6 Sr.

Second Team

Cami Richardson Hesston 5’10 Sr.

Hayley Albers Cheney 6’1 Jr.

Alexis Gifford Silver Lake 5’2 Sr.

Emily Gartner Hiawatha 6’4 Sr.

Kayla Vitzum TMP-Marian 5’9 So.

Honorable Mention

Amanda Hill Rossville 5’10 Jr.

Macy Flory West Franklin 6’ Sr.

Avery Lewman Maur Hill 5’6 Sr.

Katie Robinson Fredonia 5’9 So.

Jasmine Ingalsbe Remington 5’11 Sr.

Ryleigh Koester Hoisington 5’7 Sr.

Faith Brintle Council Grove 5’8 Jr.

Korina Bailon Cimarron 5’8 Sr.

Kelsey Hinz Remington 6’ Jr.

Bethany Crubel Riley County 5’9 Jr.

Class 2A

First Team

Reagan Phalen Central Plains 5’6 Sr.

Taylor Rolfs Central Plains 5’11 Sr.

Kelsey Hendricks Olpe 5’7 Sr.

Lexie McDowell Hill City 5’10 Sr.

Jo Roepke Valley Heights 5’11 Sr.

Second Team

Jaylin Stapleton Meade 5’5 Jr.

Allie Brown Valley Falls 5’6 Sr.

Brianna Vogt Olpe 5’8 So.

Karsen Schultz Wabaunsee So.

Ashley Holler Moundridge 5’7 Sr.

Honorable Mention

Alex Ratzlaff Hillsboro 5’10 Sr.

Courtney Moore Washington Co. 5’ 8 Sr.

Callie Watson Valley Falls 5’ 8 Sr.

Ashtyn Wiebe Berean Academy 5’ 6 So.

Nikki Friesen Meade 5’11 Sr.

Hannah Hattabaugh Elkhart 5’10 Sr.

Cassidy Enns Canton Galva 6’ Sr.

Janae Ryan Central Plains 5’7 Jr.

Madison Dirks South Gray 5’10 Jr.

Amanda Conway Hill City 5’7 Sr.

Class 1A Division I

First Team

Katie Glatczak Centralia 5’6 So.

Page Hiebert Goessel 6’0 Sr.

Jordyn Tuck St. Paul 5’10 Sr.

Cassidy Haufler Centralia 5’10 Jr.

Kendra Henry Waverly 5’10 Sr.

Second Team

Kirsten Burger Thunder Ridge 5’10 Sr.

Terran Hoyt Hoxie 5’6 Sr.

Bailey Massoth Waverly 5’7 Jr.

Scout Frame Kinsley 5’9 Jr.

Autumn Adams Wakefield 5’5 Sr. Honorable Mention

Morgan West LaCrosse 5’9 Sr.

Eden Hiebert Goessel 5’10 So.

Josie Albertini St. Paul 5’9 Sr.

Emilee Ebert Frankfort 5’10 Fr.

Sidney Dent Pleasanton 5’10 Sr.

Ashton Jueneman Hanover 5’10 Jr.

Brynn Niblock Hoxie 5’9 Jr.

Macy Doebele Hanover 5’10 Fr.

Aleena Cook Goessel 5’5 Sr.

Zarin Goodrich MDCV 5’5 Sr.

Class 1A Division II

First Team

Brenna Eilert BSJT 5’8 Jr.

Kaisha Batman Ingalls 5’8 Sr.

Sara Cramer Dighton 5’5 Jr.

Courtney Heinen Axtell 5’8 Sr.

Rachel Adamyk Elyria Christian 5’10 Sr.

Second Team

Kiersten Talbot Axtell 5’6 Sr.

Jordan Speer Dighton 5’10 Jr.

Kelsi Mueller Moscow 5’2 Sr.

Bailey Bixenman Wheat./Grinnell 5’5 Jr.

Macy Stephens Norwich 5’7 Sr.

Honorable Mention

Hope Beach Ingalls 5’7 Sr.

Brooke Bixenman Wheat./Grinnell 5’6 Jr.

Regan Casey Natoma 5’5 Sr.

Gerae Haverkamp Wetmore 5’3 Sr.

Dakota McQueen Wetmore 5’5 Jr.

Mikaela Meyers Cunningham 5’9 Jr.

Brooke Ricke Attica 5’6 Sr.

Elizabeth Walters BSJT 5’7 Jr.

Elizabeth Keltz Cheylin 5’10 Sr.

Jaden Schroeder Norwich 5’10 Jr.