Girls

6A Girls

1. Wichita South

2. Olathe South

3. Shawnee Mission Northwest

4. Derby

5. Washburn Rural

6. Lawrence/Free State

7. Olathe East

8. Manhattan

9. Dodge City

10. Gardner/Edgerton

5A Girls

1. Topeka/Shawnee Heights

2. Salina Central

3. Leavenworth

4. Emporia

5. Maize

6. Bishop Carroll

7. KC Schlagle

8. Wichita Heights

9. Lansing

10. Goddard

4A D1-Girls

1. Bishop Miege

2. McPherson

3. Wellington

4. KC Piper

5. Paola

6. Labette County

7. Chanute

8. Andover Central

9. Abilene

10. Towanda/Circle

4A D2-Girls

1. Hugoton

2. Topeka/Hayden

3. Girard

4. Clay Center

5. Kingman

6. Burlington

7. Haven

8. Baldwin

9. La Cygne/Prairie View

10. Holton

3A Girls

1. Silver Lake

2. Sabetha

3. Sterling

4. Garden Plain

5. Nemaha Central

6. Whitewater/Remington

7. Council Grove

8. Fredonia

9. Humboldt

10. Hesston

2A Girls

1. Central Plains

2. Valley Falls

3. Olpe

4. Hill City

5. Moundridge

6. Meade

7. Sedan

8. Spearville

9. Hillsboro

10. Washington County

1A-Div 1-Girls

1. Hoxie

2. Centralia

3. Waverly

4. Goessel

5. St. Paul

6. LaCrosse

7. Thunder Ridge

8. Hanover

9. South Barber

10. Flinthills

1A-Div 2- Girls

1. Ingalls

2. Norwich

3. Moscow

4. Golden Plains

5. Dighton

6. Cunningham

7. Grainfield-Wheatland/Grinnell

8. Beloit St. Johnís/Tipton

9. Attica

10. Axtell

BOYS RANKINGS

6A Boys

1) OP-Blue Valley-NW

2) Lawrence

3) Manhattan

4) Olathe East

5) OP-Blue Valley North

6) Lawrence/Free State

7) OP-Blue Valley

8) Wichita/Southeast

9) Wichita East

10) Olathe North

5A Boys

1. Wichita/Heights

2. Maize

3. Goddard/Eisenhower

4. St. Thomas Aquinas

5. Bonner Springs

6. Salina South

7. Salina Central

8. Topeka Seaman

9. Liberal

10.Topeka/Shawnee Heights

4A-Div 1- Boys

1. McPherson

2. Basehor/Linwood

3. Paola

4. Andale

5. Wamego

6. Abilene

7. Hays

8. Bishop Miege

9. Buhler

10. Eudora

4A-Div 2-Boys

1. Holcomb

2. Girard

3. Hugoton

4. Rock Creek

5. Parsons

6. Concordia

7. Wichita/Collegiate

8. Haven

9. Burlington

10. Osawatomie

3A Boys

1. Osage City

2. Sabetha

3. Riverton

4. Hesston

5. Royal Valley

6. Fredonia/Elk Valley

7. Southeast of Saline

8. Norton

9. Beloit

10. Sterling

2A Boys

1. Central Plains

2. Salina/Sacred Heart

3. Sedan

4. Bishop Seabury

5. Washington County

6. St. John

7. Spearville

8. Elbing/Berean Academy

9. Troy

10. Montezuma/South Gray

1A-Div 1Boys

1. Hanover

2. Doniphan West

3. Victoria

4. Centralia

5. Triplains/Brewster

6. Wakefield

7. Rural Vista

8. Hodgeman County

9. Melvern/MDCV

10. Lebo

1A-Div 2-Boys

1. Beloit-St.Johnís/Tipton

2. Sharon Springs-

Wallace County

3. Grainfield-Wheatland/Grinnell

4. Attica

5. Logan

6. Hutch/Central Christian

7. Hartford

8. Deerfield

9. Caldwell

10. Colony/Crest