Prep rankings

Class 3-2-1A

Team rankings

1. Colby; 2. Norton; 3. Eureka; 4. Sabetha; 5. Minneapolis; 6. Riley County; 7. Smith Center; 8. Rossville; 9. Riverside; 9. Riverside; 10. Hoxie.

Individual rankings

106

1. Zach Archer 11 Rossville

2. Trevor Ragland 12 Pleasant Ridge

3. Tyler Voss 9 Colby

4. Reece Grafel 9 Oberlin

5. DJ Knox 9 Goodland

6. Darius Schields 9 Norton

113

1. Kendall Beitz 12 Eureka

2. Colton Shoemaker 11 Smith Center

3. Rathe Aschenbrenner 11 Colby

4. Brody White 11 JH Linn

5. Tom VanValkenburg 10 White City

6. Kolton Field 9 Norton

120

1. Kolby Beitz 12 Eureka

2. Kaleb Talkington 10 Republic Co.

3. Hunter Reddick 12 Fredonia

4. Aaron Lenker 11 Phillipsburg

5. Austin Roth 12 Minneapolis

6. Alex Archer 12 Rossville

126

1. Alec Segarra 12 Hill City

2. Kai Allen 10 Silver Lake

3. Camdyn Unterseher 11 Norton

4. Drew Juenemann 12 Oberlin

5. Jacob Sisson 11 Phillipsburg

6. Kaden Dillon 10 Sabetha

132

1. Ethan Ewing 12 Wellsville

2. Billy Sales 12 Council Grove

3. Chris Goans 12 Lyons

4. Beau Horn 11 Riverside

5. Tiernan Poling 12 St. Francis

6. Tate Kadel 9 Beloit

138

1. Matt Weilert 11 Fredonia

2. Jaden Atwood 11 Smith Center

3. Tristin Hauck 12 Minneapolis

4. Brennan Lowe 10 Eureka

5. Chantz Vath 11 Lincoln

6. Kurt Schroeder 12 Colby

145

1. Luke Richard 12 Riley Co.

2. Luke Horn 11 Riverside

3. Kamden Brownlee 12 Sabetha

4. Joaquin Castillo 10 Wichita Co.

5. Aidan Baalman 10 Hoxie

6. Matthew Rodriguez 9 Southeast of Saline

152

1. Zane Colson 12 Rock Hills

2. Scott Kuhn 12 Silver Lake

3. Jesse Gardner 10 Wichita Co.

4. Konnor Pfeifer 10 Ellis

5. Anthony Signs 11 Wellsville

6. Brent Escareno 10 Eureka

160

1. Dayton Porsch 12 Hoxie

2. Jordan Finnesy 11 Plainville

3. Rudy Rodriguez 12 Southeast of Saline

4. Kinstin Juhl 12 Riverside

5. Tate Seabolt 10 Cimarron

6. Brandon Vacura 11 Norton

170

1. Michael Waggoner 12 Riley Co.

2. Morgan Rains 12 Oakley

3. Cole Amlong 11 Norton

4. Jayce Hamel 10 Hill City

5. Layne Wilton 12 Bennington

6. Kayden Christiansen 11 Lakin

182

1. Tyson Villalpando 12 Minneapolis

2. Kory Finley 12 Colby

3. Dylan Newton 12 Cimarron

4. Tanner Johnson 12 Holcomb

5. Joshua Ball 10 Hoisington

6. Sterling Harp 10 Southeast of Saline

195

1. Wyatt Pedigo 11 Hoisington

2. Hagan Booi 10 Colby

3. Ryan Junkermeier 12 Plainville

4. Kody Davoren 11 Rossville

5. Zachary Dressler 12 Douglass

6. Dagen Goodner 12 Humboldt

220

1. Nick Davenport 12 Ell Saline

2. Hayden Wiltfong 12 Norton

3. Cauy Rokey 12 Sabetha

4. Charlie Nordquist 12 Marion

5. Tucker Branum 12 Colby

6. Creighton Johnson 11 Beloit

285

1. Elliot Strahm 12 Sabetha

2. Hadley Panzer 11 Lakin

3. Christopher King 11 Oskaloosa

4. Tyler Walford 11 Ellsworth

5. Jaden Eslinger 12 Chaparral

6. Kody Edzards 12 Greeley Co.